Gönderen: serhantekin | 19/12/2009

Macaristan’da Fotoğrafçılık

Nikon D90 Nikkor 18-105 mm – Hanság Nemzeti Park – Sopron yakınlarında

Farklı bir ülkede yaşamanın insana kattığı en güzel şey farklı şeyler görmesi. Yukarıda ki kareyi bu farklılığı yaşamış olmasam alabileceğimi hiç sanmıyorum!

Macaristan genel anlamda fotoğrafçı dostu bir ülke, bünyesinde harika doğal ve tarihi ögeler barındırmakta. Bu ögelerin üstüne yılın her mevsimi gökyüzünden eksik olmayan bulut kümeleri eklendiğinde de yukarıda ki gibi karelerin fotoğraflanmaması için hiçbir neden kalmıyor “_” İnternette milyonlarca fotoğrafçilik sitesi varken benim burda fotografçılık teknikleri üzerine klavye sallamamın “_”  hiçbir önemi yok, amacım fotoğrafçılık sanatına ilgi duyanlara mekan göstermek.

Budapeşte

 

Tramvay yollarının bile canlı bir kompoziyon oluşturduğu başkent. Bir fotoğrafçının isteyip de alamadığı herşey burda! Tarihi mimari unsurlar, ibadethaneler, köprüler, hayvanat bahçesi, adalar, Tuna nehri, kale, anıtlar, vs… anlatmakla bitmez. Siz en iyisi bu http://www.budapest.com/city_guide/attractions.en.html siteye bir göz atın.

Gece fotoğrafçılığı çok eğlenceli, bu yüzden tripodunuzu getirmeyi unutmayın. Köprü üzeri çekimlerinizde araçlardan kaynaklanan salınımdan ötürü makinanızın VR – IS düğmesini off konumuna getirmeyi unutmayın “_”

Budapeşte Hayvanat Bahçesi

Ne İsviçre ne de Finlandiya hayvanat bahçeleriyle alt yapı & yemizlik & servis anlamında yarışabilir fakat konum itibarı ile Heroes Square meydanına çok yakın, inanın hayvan sevginiz insan sevginiz gibi bolsa uğramadan ayrılmayın derim.

 Budapeşte Vaci Utca (sokak)

 İstanbul’un vazgeçilmezleri dilencilere bu güzide sokakta rastlamamanız zor, hem de hep aynı kahve bardağıyla dilenirken! Aşırı turistlik bir mekan olduğundan her ürün ve hizmetin fiyatı haliyle daha yüksektir ama özellikle gece görülmeye değerdir. Bana hep İstiklal caddesini anımsattığından buraya özel bir sempatim vardır.

Bayların dikkat etmesi gereken bubi tuzağından bahsetmeden edemicem.  Siz yalnız ya da bir kaç arkadaşınızla yahu burası da ne güzel bir mekanmış derken yanınıza saatin kaç olduğunu sormak için gelen sarışın ya da kumral güzellere sakın ola ki aldanmayım. Muhabbet saatin kaç olduğu ile başlar, bize kahve ısmarlarmısınla devam eder… 2 kahvenin fiyatının 100 € olduğu bilgisi size hesap istedikten sonra geldiğinde içmek için soğuk su bulamayabilirsiniz “_” Hmm yok yaw 100 € da olsa öderim derseniz, bu paranın karşılığını alabileceğiz başka adresler mevcuttur bir zahmet google da araştırın. Bu bahsettiğim olay beni ziyarete gelen iki dostumun başına gelmiştir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: